06
Stomatologia dziecięca / Ortodoncja dziecięca

Ortodoncja dziecięca

Ortodoncja, jako istotna specjalność stomatologii, zajmuje się nie tylko estetyką uśmiechu, ale przede wszystkim leczeniem wad zgryzu, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie pacjenta. Dzięki nowoczesnym technikom i metodom, leczenie ortodontyczne przywraca prawidłowe funkcje zgryzu, które są kluczowe dla takich codziennych czynności jak gryzienie czy żucie pokarmów, a także znacząco wpływa na poprawę wymowy.

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest takie ważne? Prawidłowe warunki zgryzowe zmniejszają ryzyko uszkodzenia zębów, obniżają szanse na ich przeciążenie, a także ułatwiają utrzymanie higieny jamy ustnej, co jest istotne w zapobieganiu wielu chorobom.

Leczenie ortodontyczne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Pacjenci w każdym wieku mają szansę na zdrowy i piękny uśmiech, co bezpośrednio wpływa na ich samopoczucie i jakość życia. Warto więc rozważyć konsultację ortodontyczną dla swojego dziecka, aby cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z profesjonalnego leczenia ortodontycznego.

Ortodoncja dziecięca w Stomatologii Stencel

Najmłodsi Pacjenci wymagają specjalnego traktowania i szczegółowego podejścia. Dużo małych pociech stresuje się przed wizytą u dentysty, a jeśli ich uzębienie wymaga leczenia ortodontycznego, to jednym spotkaniem się nie obejdzie! W Stencel Stomatologii stawiamy na przyjazną atmosferę, uśmiechy i bezbolesne leczenie stomatologiczne – to sprawia, że dzieci nie boją się kolejnych wizyt u naszych specjalistów!

Czytaj więcej na temat stomatologii dziecięcej w klinice Stencel, Chorzów.

Kiedy udać się do ortodonty dziecięcego?

Do ortodonty dziecięcego warto się udać, gdy u dziecka zaczną się wyżynać zęby stałe (w wieku 6-7 lat), a jeśli zgryz rozwija się prawidłowo, następną wizytę można odbyć w wieku 11-13 lat, kiedy wszystkie mleczaki już wypadną. Jeśli w międzyczasie pojawią się jakieś niepokojące objawy, tj. zachodzenie zębów na siebie, wada wymowy czy zaciskanie zębów, termin wizyty musimy przyspieszyć. Pamiętaj, im wcześniej ortodonta stwierdzi potrzebę założenia aparatu ortodontycznego, tym łatwiej przebiegnie leczenie.

Nasi ortodonci w klinice stomatologicznej

 

Leczenie ortodontyczne dzieci
w Chorzowie (blisko Katowic)

Poszukujesz dobrego ortodonty dziecięcego w Chorzowie?

Zadzwoń