08
Znieczulenie stomatologiczne / Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie komputerowe

ZNIECZULENIE METODĄ KOMPUTEROWĄ

Procedura podania znieczulenia wielu Pacjentom nierozłącznie kojarzy się z koniecznością wykonania zastrzyku. Tymczasem możliwe jest leczenie bez bólu i bez zbędnych iniekcji, które mogą tylko potęgować strach związany z wizytą u stomatologa. Pozwala na to nowoczesny sposób znieczulenia metodą The Wand.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ TECHNOLOGIA THE WAND?

System The Wand umożliwia zastosowanie znieczulenia miejscowego sterowanego komputerowo. W praktyce oznacza to, że Pacjentowi podawana jest dobrze dostosowana dawka środka znieczulającego. Anestetyk dostarczany jest do tkanek wolniej, niż w przypadku tradycyjnego znieczulenia, dzięki czemu środek działa efektywniej, a Pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z jego aplikacją. Jeśli znieczulenie podawane jest zbyt szybko, środek nie ma szans dotrzeć do tkanki gąbczastej, w wyniku czego zostają znieczulone tylko struktury miękkie, a nie sam ząb poddawany zabiegowi. Z The Wand Pacjent i lekarz nie mają takich problemów. Co ważne, stomatolog może rozpocząć leczenie niemal natychmiast, po podaniu znieczulenia metodą komputerową. System inteligentnie nakierowuje dentystę w kwestii tego, czy końcówka robocza znajduje się w odpowiednim miejscu, a także informuje na temat tego, ile środka znieczulającego zostało dotychczas podane Pacjentowi.

 

JAK PRZEBIEGA ZNIECZULENIE METODĄ KOMPUTEROWĄ?

Przed przystąpieniem do podania znieczulenia komputerowego, lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad medyczny. Ma on na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań jakimi są np. choroby, przyjmowane leki, czy alergie, które uniemożliwiałyby zastosowanie akurat tej metody. Jeśli nie występują żadne przeszkody, lekarz może przystąpić do podania znieczulenia. Końcówka robocza urządzenia The Wand, swoim wyglądem do złudzenia przypominająca zwykły długopis, wyposażona jest w niewielką, cienką igłę. Jej kształt jest zaprojektowany tak, by Pacjent nawet nie poczuł momentu wkłucia. Igła jest zaostrzona laserowo w taki sposób, by podczas iniekcji jak najmniejsza powierzchnia jej końcówki stykała się ze śluzówką. Ponadto, przed samym wkłuciem na tkankę miękką w jamie ustnej aplikowana jest kropla środka znieczulającego, pozwalając wyeliminować dyskomfort związany z ukłuciem. W trakcie postępowania stomatologicznego urządzenie The Wand odpowiednio dawkuje środek znieczulający.

DLA KOGO POLECANE JEST ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE?

Taka forma znieczulenia stomatologicznego jest odpowiednia w zasadzie dla każdego Pacjenta, u którego nie stwierdzono przeciwwskazań do jej zastosowania. Ta metoda znoszenia bólu została wnikliwie przebadana w toku wieloletnich testów, z których wynika, że jest bardzo bezpieczna i dobrze tolerowana przez Pacjentów. Znieczulenie komputerowe zęba może być stosowane w przebiegu niemal wszystkich zabiegów stomatologicznych. Jest szczególnie polecane podczas leczenia zębów u dzieci.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:
TEL. 32 241 01 77 / 508 169 997

ZOBACZ TAKŻE: ZNIECZULENIE OGÓLNE / ZNIECZULENIE GAZEM ROZWESELAJĄCYM