08
Znieczulenie stomatologiczne / Znieczulenie ogólne (analgosedacja)

Leczenie zębów pod narkozą

Znieczulenie ogólne (analgosedacja)

Analgosedacja jest jedną z najnowocześniejszych form znieczulenia, jest to całkowicie bezpieczne znieczulenie ogólne (uśpienie). Polega na jednoczesnym podaniu pacjentowi leków usypiających, znieczulających oraz zwiotczających mięśnie. Znieczulenie czasowo eliminuje ból oraz wyłącza świadomość pacjenta. Cały proces przebiega dożylnie i bezboleśnie. Dodatkowo poprzez nos pacjent otrzymuje tlen, którego zadaniem jest polepszenie parametrów krwi przed podaniem środka ze znieczuleniem. Dzięki zastosowaniu tej metody nasz pacjent odczuwa odprężenie i ulgę.
W naszej klinice posiadamy zarówno niezbędny sprzęt anestezjologiczny, jak i doświadczony personel medyczny. Dzięki czemu wykonujemy znieczulenie w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Jak przebiega narkoza?

W pierwszej kolejności koniecznym jest odbycie wizyty konsultacyjnej z lekarzem prowadzącym, którego dobieramy odpowiednio do Państwa potrzeb. Na niej tworzymy indywidualny plan leczenia oraz wycenę. 
Zabieg odbywa się pod opieką doświadczonego lekarza anestezjologa i pielęgniarki. Zespół anestezjologiczny wybiera rodzaj leku, który zwykle podawany jest dożylnie. Podczas trwania całego procesu, parametry życiowe pacjenta są stale monitorowane: ciśnienie, tętno oraz zawartość tlenu we krwi tętniczej.
Po każdym zabiegu nasi pacjenci mają zapewnioną specjalistyczną opiekę oraz indywidualne pomieszczenie do wybudzania się. Powrót do domu, przy pomocy osoby towarzyszącej, możliwy jest dopiero po ustabilizowaniu się wszystkich funkcji życiowych organizmu.

Dla kogo polecana jest narkoza?

Zwłaszcza pacjentom obawiającym się leczenia stomatologicznego, czujących dyskomfort podczas leczenia, cierpiącym na dentofobię.
Jest to również idealne rozwiązanie dla dzieci 2–3-letnich, mających rozległą próchnicę. Są one jeszcze za małe na leczenie stomatologiczne we współpracy ze stomatologiem, a tym bardziej nie są w stanie wytrzymać na fotelu dłużej niż kilka sekund. Ciągła kontrola parametrów życiowych eliminuje ryzyko powikłań co wpływa na komfort i spokój rodziców.

Leczenie zębów pod narkozą na Śląsku

Poszukujesz stomatologa w Chorzowie z możliwością leczenia pod narkozą?

Zadzwoń