02
Implanty zębów

IMPLANTY ZĘBOWE

Implanty stomatologiczne

W naszym Centrum Stomatologii i Implantologii Stencel w Chorzowie oferujemy Państwu innowacyjne systemy implantologiczne, które według nas są najlepszymi produktami dostępnymi obecnie na światowym rynku. Obecnie możemy więc zaproponować naszym pacjentom kilka profesjonalnych rodzajów wszczepów, a nasi specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z całym procesem leczenia.

 

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Zaplanowanie całego procesu wszczepienia implantów jest kluczowym elementem poprzedzającym cały zabieg. Na pierwszej wizycie kontrolnej nasi pacjenci poddawani są szczegółowej ocenie lekarskiej w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia. Nasi lekarze muszą przede wszystkim poznać predyspozycje pacjenta, jego ogólny stan zdrowia i jamy ustnej. W pierwszym etapie każdy pacjent otrzymuje wywiad lekarski w którym odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia, przebytych bądź trwających chorób, występujących alergii oraz przyjmowanych aktualnie leków. By uzyskać szczegółowe informacje, wykonywane jest badanie kliniczne oraz diagnostyka obrazowa.

Wszystkie badania potrzebne do ustalenia dokładnego planu leczenia możliwe są do wykonania na miejscu w naszej pracowni rentgenowskiej.  Zdjęcie panoramiczne (OPG) wszystkich zębów i kości znajdujących się wokół nich oraz Tomografia Komputerowa (CBCT) miejsca pod przyszłą implantację.

Uzębienie człowieka jest dwupokoleniowe, jednak dzięki najnowszym zdobyczom stomatologii, można mieć także “trzecie zęby”, czyli implanty. Marzenia o idealnym uśmiechu spełniamy w zaciszu naszego gabinetu implantologicznego. Zespół naszych specjalistów z zakresu rekonstrukcji uśmiechu zadba o Ciebie na każdym etapie leczenia z wykorzystaniem implantów stomatologicznych.

Czym są implanty zębowe?

Implanty są sztucznymi substytutami zębów, które na stałe zrastają się z kością i przejmują wszystkie funkcje naturalnego uzębienia. Choć wachlarz różnego rodzaju uzupełnień protetycznych jest szeroki, to najlepszym wyborem są implanty stomatologiczne. Implantacja tytanowych wszczepów, na których osadzone są ceramiczne korony, jest aktualnie najnowocześniejszą metodą odbudowy zębów. To doskonałe rozwiązanie w przypadku Pacjentów, którzy utracili ząb w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Implant zębowy pozwala odzyskać piękny uśmiech, nawet w skomplikowanych przypadkach.

Najnowsze trendy implantologiczne przenosimy wprost do naszego gabinetu i stosujemy w praktyce, dzięki czemu możliwa jest zarówno częściowa, jak i pełna rekonstrukcja uzębienia. Implanty stomatologiczne zapewniają Pacjentowi komfortowe funkcjonowanie, pomagają odzyskać utraconą pewność siebie oraz — co najważniejsze — w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań protetycznych, nie niosą ze sobą konieczności uszkadzania sąsiednich zębów.

Dla kogo jest leczenie implantologiczne?

Implanty stomatologiczne można zastosować u Pacjentów, u których zakończył się okres intensywnego wzrostu kości, czyli powyżej 18. roku życia. Górna granica wiekowa w zasadzie nie istnieje, ponieważ zabieg implantacji jest tak bezpieczny, że z powodzeniem można go przeprowadzić nawet u Pacjentów, którzy mają 80-90 lat. Zabieg wszczepienia implantów zębowych poprzedzony jest wizytą konsultacyjną, podczas której w toku wywiadu medycznego, lekarz zapoznaje się z predyspozycjami Pacjenta, ogólnym stanem zdrowia jego organizmu oraz kondycją jamy ustnej. Przed zabiegiem implantacji niezbędne jest także przeprowadzenie badań i sporządzenie dokumentacji RTG. Na podstawie tego tworzony jest plan leczenia indywidualnie dostosowany do konkretnego Pacjenta.

Etapy leczenia implantologicznego

Metamorfoza uśmiechu z wykorzystaniem implantów zębowych przebiega w kilku fazach. Można wyróżnić następujące etapy leczenia implantologicznego:

Wszczepienie implantu:

na czas implantacji Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu w komfortowych dla niego warunkach i wyeliminowanie wszelkich dolegliwości bólowych. Sam zabieg polega na wykonaniu w dziąśle otworu, którego głębokość umożliwi umieszczenie implantu w odpowiednim położeniu. Wszczepienie pojedynczego implantu zębowego trwa ok. pół godziny, przy większej liczbie czas zabiegu jest odpowiednio dłuższy.

Osteointegracja:

implant stomatologiczny jest zaszywany pod dziąsłem na ok. 3-6 miesięcy. W tym czasie następuje proces osteointegracji, czyli całkowitego zespolenia się z kością. Zapewnia to odpowiednią stabilizację implantu. To jak długo trwa proces osteointegracji zależy głównie od ilości i jakości tkanki kostnej otaczającej wszczep.

Odsłonięcie implantu i osadzenie uzupełnienia protetycznego:

gdy implant prawidłowo zrośnie się z kością, błona śluzowa znajdująca się tuż nad wszczepem jest nacinana, a sam implant ulega odsłonięciu. Przez okres 1-2 tygodni dziąsło wygaja się do kształtu śruby gojącej, po tym czasie możliwe jest pobranie wycisku protetycznego pod przyszłą odbudowę protetyczną.

Uzupełnienie protetyczne:

dzięki informacją zawartym w wycisku oraz przygotowanej w gabinecie dokumentacji fotograficznej technik dentystyczny przygotowuje korony, mosty lub protezy na zatrzaskach indywidualnie dopasowane do warunków anatomicznych danego Pacjenta. Są one dostosowane kształtem i kolorem do naturalnych zębów Pacjenta, tak by zrekonstruowany uśmiech stanowił piękną całość. Implanty w pełni imitują wygląd naturalnych zębów i spełniają wszystkie ich funkcje.

Na każdym z etapów leczenia Pacjent otrzymuje uzupełnienia tymczasowe, które pozwalają na normalne funkcjonowanie, zachowanie estetycznego wyglądu oraz utrzymanie komfortu psychicznego.

Wizyty kontrolne i zdjęcie szwów:

pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się już tydzień po zabiegu. Podczas niej lekarz zdejmuje szwy i dokładnie sprawdza stan dziąseł. Pełna integracja implantów trwa od 10 tygodni do 6 miesięcy. W tym czasie Pacjent może w pełni normalnie funkcjonować, nie odczuwając dyskomfortu.

Po przebytym zabiegu Pacjent otrzymuje Paszport Implantologiczny, dzięki któremu — bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajduje — otrzyma pomoc w znalezieniu autoryzowanego gabinetu stomatologicznego.

W trosce o całkowite bezpieczeństwo naszych Pacjentów, podczas każdego etapu leczenia gwarantujemy stałą kontrolę lekarza prowadzącego.

Implanty zębów w Chorzowie, blisko Katowic

Poszukujesz dobrego implantologa na Śląsku?

Zadzwoń

 

Główne zalety zastosowania implantów zębowych

Implanty zębowe diametralnie poprawiają komfort Pacjenta na wielu płaszczyznach życia. Inne rodzaje uzupełnień protetycznych często stwarzają problemy podczas spożywania niektórych pokarmów i wymuszają na Pacjencie ich eliminację z diety. Dzięki funkcjonalności implantów zębowych Pacjent nie musi rezygnować z żadnej pozycji ze swojego jadłospisu. Ponadto, implanty nie są podatne na odkładanie się płytki oraz kamienia nazębnego, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać ich higienę. Implanty zębowe nie powodują także problemów z wymową i w zasadzie nie sposób ich odróżnić od naturalnych zębów. Implantacja to doskonałe rozwiązanie nawet dla alergików, ponieważ wszczepy wykonane są z tytanu lub cyrkonu, które są materiałami biozgodnymi. Ten fakt ma również istotny wpływ na wysoki współczynnik powodzenia zabiegów implantacji, który sięga blisko 99%. Raz wszczepiony i odpowiednio pielęgnowany implant pozostaje z Pacjentem przez długie lata.

Lekarz implantolog w Centrum Stomatologii Stencel

Implantologia Katowice, Chorzów
DR N. MED. ROBERT STENCELchirurgia stomatologiczna,
– implantologia,
– protetyka na implantach,
– protetyka ceramiczna

Najczęściej zadawane pytania na temat implantów

Implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej innowacyjnych i rewolucyjnych zabiegów z dziedziny stomatologii. Umożliwiają zastąpienie brakujących zębów sztucznymi, które wyglądają, zachowują się i działają, jak prawdziwe. A najlepsze jest to, że są trwałe. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów stomatologicznych. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji lub umówić się na konsultację implantologiczną, prosimy o kontakt z naszym Opiekunem Pacjenta

Dlaczego implant zęba jest lepszy od tradycyjnej protezy?

Choć tradycyjne protezy mają pewne zalety, ich użytkownicy mogą mieć problemy między innymi z ich słabą stabilnością w jamie ustnej. Protezy częściowe i całkowite są duże i czasami ciężko się do nich przyzwyczaić. Implanty zębowe to trwałe zamienniki brakujących zębów, które działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Korony zbudowane na implantach zajmują tyle samo miejsca co zęby własne. Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o dokładnym dopasowaniu i z biegiem czasu stają się częścią jamy ustnej, w niczym nie ustępując naturalnym zębom. Protezy mocowane na implantach zajmują mniej miejsca niż tradycyjne protezy, dzięki mocowaniu teleskopowym.

Jak przebiega procedura wszczepiania implantów?

Procedura wszczepiania implantów polega na wkręceniu śruby w kość szczęki poniżej dziąseł. W ciągu kolejnych miesięcy śruba tytanowa łączy się z kością szczęki proces ten nazywamy osteointegracją. Gdy proces ten dobiegnie końca, na śrubie mocuje się koronę protetyczną, tworząc nowy ząb, który wygląda i działa, jak naturalny.

Czy implanty zębowe są dla mnie?

Jeśli nie masz wszystkich zębów, implanty mogą być dla ciebie rozwiązaniem idealnym. Ponieważ procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, kandydat musi przede wszystkim posiadać odpowiednią ilość i gęstość kości w szczęce oraz zdrowe dziąsła. Podczas konsultacji, doktor Robert Stencel jest w stanie określić, czy zabieg będzie możliwy. Jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu, doktor Stencel może polecić szereg skutecznych alternatyw, które pomogą zastąpić brakujące zęby.

Jak trwałe są implanty stomatologiczne?

Są bardzo trwałe! 99.3% implantów integruje się z kością, dzięki czemu nasi pacjenci cieszą się nimi przez długie lata.

Implanty linii Ankylos, produkowane przez niemiecką wiodącą firmę Dentsply Friadent, wykonane są z czystego tytanu spełniającego najwyższe standardy jakości. Gwarantujemy dożywotnią i wieloletnią dostępność części i elementów systemu. Zapewnia to pacjentom otrzymanie nowych zębów na całe życie oraz możliwość ewentualnego ich uzupełnienia lub rozbudowy.

Uniwersalne, tytanowe implanty firmy ICX templant zaprojektowane zostały przez niemiecką firmę Medentis GmbH. Osiągają swoją długotrwałość dzięki precyzyjnemu połączeniu stożkowemu, wewnętrznemu hexowi, platform-switchingu i piaskowanej powierzchni implantu. Mikrogwinty zapewniają lepsze utrzymanie poziomu kości korowej i rozłożenie sił powodujących naprężenia i przeciążenia.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:
TEL. 32 241 01 77 / 508 169 997

Zapraszamy na naszą stronę internetową poświęconą tematyce implantów www.implantypremium.pl 

ZOBACZ TAKŻE: RODZAJE IMPLANTÓW / CENNIK IMPLANTÓW