02
Implanty

Implanty to obecnie najnowocześniejsza metoda odbudowy zębów. Jest doskonałym rozwiązaniem dla tych z Państwa, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź upływu czasu borykają się z nieestetycznym wyglądem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nasi specjaliści w dziedzinie implantologii, dzięki zastosowaniu najnowszych trendów implantologicznych umożliwiających pełną rekonstrukcję uzębienia. Pomogą odzyskać Państwu radość i komfort posiadania pełnego uzębienia bez konieczności uszkadzania sąsiednich zębów.

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba w kształcie stożka, która po osadzeniu w kości szczęki lub żuchwy zastępuje korzeń zęba prowadząc do jego odbudowy. Implant stanowi filar dla późniejszej pracy protetycznej widocznej w jamie ustnej pacjenta. Zastosowanie tytanu to idealne rozwiązanie. Jest on bowiem traktowany przez organizm jak własna kość i po pewnym czasie trwale się z nim łączy. Dzięki osadzeniu śruby wewnątrz kości, cała siła powstająca podczas żucia na powierzchni sztucznego zęba jest przenoszona bezpośrednio na kości szczęk. W efekcie możliwe jest zachowanie prawidłowej funkcji kości.
Implant składa się z trzech elementów: tytanowej śruby umieszczonej wewnątrz kości szczęk, tytanowego łącznika oraz korony protetycznej.