06
Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Chorzów

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym bywa niezwykle trudna i wiąże się z ogromnym stresem, zarówno rodzica jak i maleństwa. Dlatego warto sprawić, by chwila ta była przyjemna i nie zniechęcała do kolejnych wizyt. Leczenie dentystyczne dzieci różni się od leczenia osób dorosłych. Maluchy wymagają szczególnego podejścia, dlatego wizyty w naszej klinice przebiegają w przyjaznej atmosferze i z uśmiechem na ustach.

Stworzyliśmy dla Waszych Pociech kącik dziecięcy, w którym można zrelaksować się przed wizytą przy ulubionych bajkach czy kolorowankach. Dla starszych Pacjentów przygotowaliśmy mnóstwo gier na Playstation!

Dentysta dziecięcy w Stencel

Nasze pedodontki, czyli specjalistki w stomatologii dziecięcej – dr Joanna Babicka-Dereń oraz dr Ewa Żytecka, wprowadzają najmłodszych pacjentów w ten trudny temat, jakim jest profilaktyka oraz leczenie zębów. Na wizycie adaptacyjnej, dziecko poznaje wszelkie urządzenia widoczne w gabinecie. Uzyskuje także odpowiedzi na trapiące go pytania, np. te dotyczące bolącego ząbka. Mleczaki są jeszcze bardziej narażone na rozwój próchnicy, czego nie należy bagatelizować. Nieleczona próchnica może wpływać na stan rozwijających się zawiązków zębów stałych. Nasi mali pacjenci mogą samodzielnie wybrać kolor wypełnienia, co zwykle spotyka się z zaciekawieniem ze strony dziecka i zminimalizowaniem strachu przed założeniem plomby.

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u dentysty dziecięcego?

  • Umów swoje dziecko na wizytę adaptacyjną, dzięki czemu maluch zapozna się z gabinetem dentystycznym, dentystą oraz sprzętem stomatologicznym.

Pierwsza wizyta u dentysty dla dzieci powinna się odbyć przed leczeniem zęba, by nie kojarzyła się z bólem i wszelkimi nieprzyjemnościami. Najlepiej, jeśli odbędzie się ona w okolicach drugiego roku życia.

  • Na prawidłowy przebieg wizyty u dentysty ma wpływ szereg czynników. Umów dziecko na konkretną godzinę, by nie musiało ono czekać i nudzić się w poczekalni. Wybierz porę, w której Twój maluch nie jest śpiący, rozdrażniony czy głodny.
  • W sytuacji, kiedy Twoje dziecko odczuwa silny ból zęba, zdecyduj się na leczenie ze znieczuleniem.

W naszej klinice oferujemy leczenie zębów bez bólu – a to wszystko za sprawą znieczulenia komputerowego The Wand, znieczulenia gazem rozweselającym lub znieczulenia ogólnego (narkoza).

  • Nie zapominaj o wizytach kontrolnych, które powinny się odbywać co ok. 3 miesiące. Regularność wizyt i przeglądu ząbków pozwoli na zbudowanie relacji pomiędzy małym pacjentem a dentystą. Sprawi także, że maluch z pewnością będzie miał zdrowe zęby oraz piękny uśmiech.

Nie zwlekaj! Już dziś umów się na wizytę adaptacyjną ze swoim dzieckiem. To będzie na pewno przyjemne i owocne spotkanie, po którym Twój maluch polubi wizyty w gabinecie dentystycznym.

Stomatologia dziecięca – cennik

Pierwsza wizyta (diagnostyka, zalecenia, ewentualny plan leczenia, konsultacja do narkozy) 150 zł
Wizyta adaptacyjna (kolejna) 50 zł
Kontrola, przegląd 100 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym 300 – 350 zł
Amputacyjne leczenie kanałowe zęba mlecznego 600 zł
Usunięcie zęba mlecznego 300 zł

Sprawdź pełny cennik usług z zakresu stomatologii dziecięcej

Stomatolog dziecięcy w Chorzowie

Poszukujesz dziecięcego dentysty w Chorzowie?

Zadzwoń

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu zębów dzieci w narkozie (znieczuleniu ogólnym)?

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ POŚWIĘCONĄ TEJ TEMATYCE:

dzieciwnarkozie.pl