04
Ortodoncja / Invisalign

Więcej informacji o Invisalign czytaj na www.cyfrowa-ortodoncja.pl

Aparaty nakładkowe na zęby Invisalign

Przez lata leczenie ortodontyczne wiązało się dla Pacjentów z dużymi wyrzeczeniami i wieloma niedogodnościami. Zmieniło się to u progu nowego tysiąclecia, kiedy to dzięki połączeniu medycznej wiedzy i nowoczesnej technologii, powstał system Invisalign. Jest on innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na leczenie nawet najbardziej zaawansowanych wad zgryzu. Ten system nakładkowy na przestrzeni blisko dwóch dekad odmienił na lepsze uśmiechy ponad 6 milionów osób na całym świecie. Chcesz poddać swoje zęby metamorfozie? Podejmij leczenie ortodontyczne aparatem Invisalign w naszym gabinecie!

Czym jest Invisalign?

Invisalign to system nakładek ortodontycznych, które umożliwiają korygowanie niewłaściwego ustawienia zębów, w niezwykle komfortowy dla Pacjenta sposób. Alignery są wykonane z transparentnego tworzywa, dzięki czemu tego rodzaju aparat jest niemal niewidoczny. Invisalign gwarantuje zupełnie nową jakość leczenia ortodontycznego. Jest doskonałym wyborem dla Pacjentów, którzy na co dzień żyją aktywnie oraz tych, którzy nie chcą (lub z różnych względów nie mogą) pozwolić sobie na tak widoczną ingerencję w swój wygląd, jaką jest noszenie na zębach tradycyjnego aparatu.

Aparat Invisalign Chorzów

Jak działa niewidoczny aparat Invisalign?

System wykorzystuje nakładki wykonane z termoplastycznego tworzywa najwyższej klasy medycznej. Są one w pełni bezpieczne dla Pacjenta, a przy tym wykazują się niezwykłą skutecznością. Alignery są wytwarzane metodą druku 3D. Nakładki oddziałują na zęby z określoną siłą, przywracając je do właściwego ułożenia w łuku zębowym. Zastosowanie technologii Smart Track sprawia, że przesunięcia zębów są nawet do 75% bardziej przewidywalne, co pozwala na skuteczniejszą kontrolę nad poszczególnymi etapami leczenia.

Przewaga systemu nakładkowego Invisalign nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym

Przezroczysty aparat na zęby Invisalign ma wiele atutów. Wymieniając je, warto zwrócić uwagę na kwestie estetyczne związane z jego użytkowaniem. Leczenie ortodontyczne trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat i decydując się na klasyczny aparat, trzeba się liczyć z tym, że jego elementy takie jak łuki, pierścienie czy zamki, będą widoczne i na stałe przytwierdzone do zębów. Wybierając niewidoczny system nakładkowy Invisalign, nie trzeba się tym zupełnie martwić – alignery nie zwracają uwagi otoczenia i w każdej chwili Pacjent może je zdjąć (np. przed posiłkiem czy ważnym spotkaniem). To właśnie wygoda użytkowania jest kolejnym ważnym czynnikiem wyróżniającym Invisalign na tle innych aparatów. Nakładki nie utrudniają codziennej higieny jamy ustnej. Zęby można dokładnie wyszczotkować po ściągnięciu aparatu, a same alignery wystarczy dokładnie wypłukać przy użyciu ciepłej wody. Prostując zęby z Invisalign, nie trzeba też rezygnować z ulubionych potraw. Podczas kuracji można jeść i pić absolutnie wszystko, wystarczy pamiętać o ściąganiu nakładek na czas jedzenia. Zastosowanie tego rodzaju aparatu, w przypadku niektórych Pacjentów, pozwala także znacząco skrócić czas leczenia. System Invisalign jest odpowiedni również dla alergików, ponieważ nie bazuje na elementach metalowych, które mogłyby zawierać uczulający nikiel, chrom lub kobalt.

invisalign a zwykłe aparaty ortodontyczne

Przebieg leczenia niewidocznym aparatem ortodontycznym Invisalign

Decydując się na leczenie aparatem Invisalign, Pacjent, jeszcze przed właściwym rozpoczęciem kuracji, może zobaczyć efekt, do którego dąży. Jak? Wszystko dzięki wewnątrzustnemu skanerowi iTero, który umożliwia wizualizację możliwych do osiągnięcia rezultatów. Właśnie taką symulację ortodonta przeprowadza podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Lekarz wykonuje także diagnostykę obrazową i wyciski zębów, na podstawie których projektowane są indywidualnie dostosowane do potrzeb Pacjenta nakładki. Na każdym z etapów leczenia Pacjent otrzymuje od lekarza nowy zestaw alignerów. Trzeba je zmieniać średnio co 2 tygodnie i nosić każdego dnia przez około 20-22 godziny. Po zakończeniu właściwej kuracji osiągnięte efekty utrzymywane przy pomocy retainera, czyli nakładki zapobiegającej powrotowi zębów do poprzedniego położenia.

Ile trwa leczenie aparatem Invisalign?

Leczenie przy pomocy aparatu Invisalign trwa krócej niż w przypadku kuracji ortodontycznych wykorzystujących tradycyjne rozwiązania. Wystarczy kilka miesięcy, by Pacjent mógł cieszyć się prostymi zębami i olśniewającym uśmiechem. Oczywiście całkowita długość leczenia jest indywidualna dla każdego Pacjenta i zależy od wielu czynników, wśród których można wymienić np. rodzaj wady zgryzu, stopień jej zaawansowania, czy zdyscyplinowanie Pacjenta. W większości przypadków wymarzony uśmiech  można jednak osiągnąć w 9-18 miesięcy.

Invisalign Chorzów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:
TEL. 32 241 01 77 / 508 169 997

ZOBACZ TAKŻE: APARATY RUCHOME / APARATY STAŁE / APARATY NAKŁADKOWE / ORTODONCJA CENNIK