03
Stomatologia / Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Białe zęby to podstawa zdrowego uśmiechu i… dobrego samopoczucia! Dzięki nim Pacjent odzyskuje utraconą pewność siebie i komfort życia. Część osób od urodzenia zmaga się z problemem żółtych zębów, u innych kłopot ten pojawia się w późniejszych latach. Przyczyn przebarwień jest wiele, zalicza się do nich między innymi: nieprawidłową dietę, niewłaściwą higienę jamy ustnej, choroby ogólne, zażywanie antybiotyków, czy nałogowe palenie papierosów. W nowoczesnej stomatologii istnieją jednak szybkie i praktyczne sposoby na poprawę barwy zębów – korzystamy z nich na co dzień, odmieniając na lepsze uśmiechy naszych Pacjentów.

Metody wybielania zębów

Biały uśmiech od zaraz? To możliwe dzięki nowoczesnym metodom wybielania zębów, które w krótkim czasie przynoszą oczekiwane efekty.

Należą do nich:

 • wybielanie lampą Beyond / gabinetowe,
 • wybielanie nakładkowe /domowe,
 • wybielanie zębów martwych (od wewnątrz i na zewnątrz).

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe, jak sama nazwa wskazuje, polega na noszeniu nakładek (najczęściej nocą, podczas snu) z odpowiednią ilością żelu rozjaśniającego przez określony czas – wszystko według zaleceń lekarza. Nakładki wykonujemy na podstawie wycisku uzębienia Pacjenta, dzięki czemu są idealnie dopasowane, łatwe do samodzielnego zakładania i ściągania, jak również komfortowe. Oczekiwany efekt uzyskujemy po 1-2 tygodniach noszenia. Rezultat utrzymuje się nawet do 3 lat.

Wybielanie zębów Chorzów

Wybielanie lampą Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond gwarantuje natychmiastowy efekt. Żel rozjaśniający nakładamy bezpośrednio na zęby Pacjenta, a następnie aktywujemy jego działanie za pomocą lampy LED. Zabieg składa się z 1-3 cykli po 15 minut, w zależności od potrzeb. Rezultat jest widoczny od razu po naświetlaniu, jednak nie jest tak długotrwały jak w przypadku wybielania nakładkowego i utrzymuje się przez około 14 miesięcy. To doskonała propozycja dla osób, które chcą zachwycać uśmiechem podczas nadchodzących ważnych dla nich uroczystości, jak Ślub czy Jubileusz.

Wybielanie zębów martwych

Po leczeniu kanałowym martwy ząb ma tendencję do sinienia i z czasem zaczyna znacząco wyróżniać się od pozostałych. Przebarwienie tworzy się przede wszystkim w jego wnętrzu, dlatego środek wybielający aplikujemy nie tylko na zewnątrz, ale i do komory zęba.

Efekty wybielania zębów

Efekt wybielania zębów? Piękny, biały uśmiech! W zależności od preferencji rezultat może być spektakularny lub bardziej naturalny. Najważniejsze jest jednak to, że wybielanie zębów u dentysty i według jego zaleceń nie wiąże się z dotkliwymi skutkami ubocznymi, z którymi Pacjent może mieć do czynienia, jeśli podejmie się rozjaśniania uśmiechu na własną rękę. Wybielanie zębów domowymi sposobami przyczynia się do destrukcji szkliwa, nadwrażliwości, a w niektórych przypadkach nawet poważnych uszkodzeń i stanów zapalnych. Wybielanie powinno być nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Warto też pamiętać, że często usuwanie osadu i kamienia nazębnego wystarczy, by uzyskać zadowalający efekt – uśmiech rozjaśniony i bez przebarwień. Nim więc Pacjent zacznie myśleć o wybielaniu, powinien zaplanować profesjonalną higienizację.

Wybielanie zębówPrzed
Wybielanie zębówPo

Na jednej wizycie Pacjentka miała wykonywany pakiet higienizacji (usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja) i wybielanie lampą Beyond (3 cykle).

Kiedy zdecydować się na wybielanie zębów?

O wybielaniu zębów warto pomyśleć, gdy:

 • kolor uzębienia staje się kompleksem i odbiera swobodę uśmiechania się oraz pewność siebie,
 • po zabiegu higienizacji Pacjent nadal zmaga się z przebarwieniami,
 • jeden z zębów znacząco wyróżnia się kolorem od pozostałych, co wpływa negatywnie na estetykę całego uśmiechu.

Wybielanie zębów – wskazania i przeciwwskazania

Wskazania:

 • przebarwienia zębów,
 • szary, żółty, nieestetyczny odcień zębów,
 • martwy ząb wyróżniający się odcieniem od pozostałych.

Przeciwwskazania:

 • choroby jamy ustnej (w tym paradontoza, liczne afty, nadżerki, stany zapalne, niewyleczona próchnica),
 • duża nadwrażliwość zębów,
 • choroby ogólnoustrojowe (w tym choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, choroba Parkinsona),
 • uczulenie na składnik preparatu wybielającego,
 • zażywanie niektórych leków.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Cena wybielania zębów będzie różna w zależności od wybranej metody, jak i liczby rozjaśnianych zębów. Niezależnie od tego, czy to Chorzów, czy Katowice, czy inne miasto na Śląsku, koszt wybielania nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. Nasz aktualny cennik dostępny jest poniżej:

Wybielanie martwego zęba (3 wizyty) 300 zł
Wybielanie zębów metodą Beyond Polus Advanced – jeden cykl 350 zł
Wybielanie zębów metodą Beyond Polus Advanced – dwa cykle 700 zł
Wybielanie zębów metodą Beyond Polus Advanced – trzy cykle 1 050 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową (nakładki + 4 szt. żelu) 900 zł
Wybielanie hybrydowe (3 cykle wybielania zębów lampą Beyond + zastaw nakładek z żelami wybielającymi) 1 800 zł

 

Wybielanie zębów w Chorzowie

Poszukujesz stomatologa w Chorzowie?

Zadzwoń

 

Najczęściej zadawane pytania na temat wybielania zębów

Czy można wybielić martwy ząb?

Martwy ząb można skutecznie wybielić, umieszczając w jego komorze preparat wybielający. Po odczekaniu kilku dni, procedurę powtarza się do uzyskania oczekiwanego efektu.

Jakie wybielanie jest najskuteczniejsze?

Nie ma złotego środka. Metoda wybielania zawsze powinna zostać dobrana do Pacjenta – jego indywidualnych potrzeb, oczekiwań i uwarunkowań w jamie ustnej. U jednych Pacjentów sprawdzi się wybielanie laserowe lub nakładkowe, u innych wybielanie lampą Beyond, jeszcze inni dla uzyskania wymarzonego efektu powinni zastanowić się nad bondingiem, licówkami lub koronami. W naszej klinice zawsze staramy się podsunąć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie w danym przypadku.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak, wybielanie zębów pod kontrolą wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej lub lekarza jest bezpieczne. Oczywiście Pacjent powinien stosować się do zaleceń.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Efekt wybielania zębów utrzymuje się różnie w zależności od zastosowanej metody, indywidualnych uwarunkowań (w tym porowatości zębów) oraz nawyków danego Pacjenta. W przypadku wybielania lampą Beyond, efekt widoczny jest natychmiastowo, jednak utrzymuje się średnio około 14 miesięcy. W przypadku nakładek ze środkiem wybielającym, Pacjenci mogą się cieszyć rezultatem nawet przez 3 lata.

Nakładkowe czy laserowe wybielanie zębów?

Najskuteczniejszą metodą wybielania zębów jest… wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Po diagnozie stanu uzębienia, lekarz zakwalifikuje Pacjenta do wybielania (nie należy wykonywać wybielania na zębach niewyleczonych) i zarekomenduje najlepszą metodę w danym przypadku – czy to wybielanie nakładkowe, laserowe czy może wybielanie lampą Beyond.