02
Implanty / Rodzaje implantów

W naszej klinice oferujemy Państwu innowacyjne systemy implantologiczne. Wybraliśmy właśnie te trzy, ponieważ są według nas najlepszymi produktami dostępnymi obecnie na światowym rynku. Obecnie możemy więc zaproponować naszym pacjentom kilka profesjonalnych rodzajów wszczepów.

JAK WYGLĄDA LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE?

Zaplanowanie całego procesu wszczepienia implantów jest kluczowym elementem poprzedzającym cały zabieg. Na pierwszej wizycie kontrolnej nasi pacjenci poddawani są szczegółowej ocenie lekarskiej w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia. Nasi lekarze muszą przede wszystkim poznać predyspozycje pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia i jamy ustnej. By uzyskać szczegółowe informacje, wykonywane jest badanie kliniczne oraz trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości znajdujących się wokół nich. Nasi specjaliści wyjaśnią również pacjentowi wszelkie wątpliwości związane z całym procesem leczenia.

Etapy leczenia implantologicznego:

1. Wszczepienie implantu
Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu, co umożliwi przeprowadzenie zabiegu całkowicie bez bólu. Sam zabieg implantacji polega na wykonaniu w dziąśle otworu, który swoją długością umożliwi umieszczenie implantu w odpowiednim miejscu. Wszczepienie pojedynczego implantu trwa około pół godziny.

2. Osteointegracja
Wprowadzony implant zaszywany jest pod dziąsłem na 3 do 6 miesięcy w celu całkowitego zespolenia się z kością – jest to proces osteointegracji. W tym czasie następuje jego bezpieczna stabilizacja. Długość trwania tego okresu zależy od ilości i jakości tkanki kostnej otaczającej wszczep.

3. Odsłonięcie implantu i uzupełnienie protetyczne
Kolejny etap to odsłonięcie implantu poprzez nacięcie błony śluzowej znajdującej się tuż nad wszczepem. Dalej następuje ostateczne uzupełnienie protetyczne. Nasi technicy wykonają dla Państwa indywidualnie dobrane korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Każdy z tych elementów idealnie dopasowuje się do barwy oraz kształtu pozostałych zębów pacjenta, tak, by nie odróżniał się od reszty uzębienia. Implant w 100% imituje naturalnego zęba i spełnia wszystkie jego funkcje.

Ważne jest to, że na każdym etapie leczenia nasi pacjenci otrzymują uzupełnienia tymczasowe, co zapewni normalne funkcjonowanie, dobry wygląd oraz komfort psychiczny.

4. Wizyty kontrolne i zdjęcie szwów
Naszym pacjentom zapewniamy całkowite bezpieczeństwo, dlatego podczas każdego etapu leczenia gwarantujemy stałą kontrolę lekarza prowadzącego. Pacjenci otrzymają od nas również szczegółowe zalecenia po zabiegowe w celu wyeliminowania ryzyka komplikacji.

Pierwsza wizyta kontrolna powinna nastąpić już tydzień po zabiegu. Nasz stomatolog zdejmie pacjentowi szwy oraz dokładnie sprawdzi stan dziąseł. Ostatni zabieg polega na założeniu ostatecznej pracy protetycznej. Pełna integracja implantów następuje zazwyczaj od 10 tygodni do 6 miesięcy. W tym czasie pacjenci mogą jednak w pełni funkcjonować i odczuwać pełny komfort w jamie ustnej.

Po przebytym zabiegu każdy nasz pacjent otrzymuje Paszport Implantologiczny. Dzięki niemu, bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajduje, otrzyma pomoc w znalezieniu autoryzowanego gabinetu stomatologicznego oraz pomoc lekarza w nagłych przypadkach.

MINIIMPLANTY

System miniimplantów to doskonała propozycja dla tych z Państwa, którzy borykają się z niewłaściwie dobranymi protezami, a pragną cieszyć się trwałą i – przede wszystkim – doskonale dobraną protezą oraz prowadzić taki styl życia, do jakiego Państwo przywykli.

Poniżej prezentujemy charakterystykę i niewątpliwe plusy miniimplantów.

Dzięki mniejszej średnicy miniimplanty MDI dobrze nadają się do stosowania w atroficznej kości, często bez potrzeby przeszczepu kości. Jeden zabieg powinien wystarczyć do uzyskania długoczasowej stabilizacji protez, prowadząc do znaczącej poprawy jakości życia pacjenta.

Implanty MDI 3M ESPE są bardzo małe, a śruby z biokompatybilnego stopu tytanu umieszcza się w kości za pomocą minimalnie inwazyjnej procedury. W żuchwie zazwyczaj możliwe jest natychmiastowe obciążenie. Główka implantu ma kształt kuli i utrzymuje protezę dzięki gumowym O-ringom. O-ring zatrzaskuje się wokół główki implantu wtedy, kiedy proteza umieszczona jest na miejscu i utrzymywana jest z odpowiednią siłą. Utrzymanie protezy daje elastyczność w kierunku pionowym i przeciwdziała naturalnym siłom podnoszącym.

FAQ

Implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej innowacyjnych i rewolucyjnych zabiegów z dziedziny stomatologii. Umożliwiają zastąpienie brakujących zębów sztucznymi, które wyglądają, zachowują się i działają, jak prawdziwe. A najlepsze jest to, że są trwałe. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów stomatologicznych. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji lub umówić się na konsultację implantologiczną, prosimy o kontakt z doktorem Robertem Stenclem.

Czym są implanty?

Implanty to sztuczne zęby mające z biegiem czasu stać się częścią jamy ustnej i działać tak samo, jak prawdziwe. Wykonane ze sztucznego tytanowego korzenia i korony protetycznej. Implanty mogą być wykorzystywane do zastąpienia jednego lub większej liczby brakujących zębów. Mogą one również działać jako wsparcie dla mostów i protez całkowitych lub częściowych. Implanty stomatologiczne charakteryzują się komfortem użytkowania, funkcjonalnością, estetyką i trwałością.

Dlaczego implanty są lepsze od tradycyjnych protez?

Choć tradycyjne protezy mają pewne zalety, ich użytkownicy mogą mieć problemy między innymi z ich słabą stabilnością w jamie ustnej. Protezy częściowe i całkowite są duże i czasami ciężko się do nich przyzwyczaić. Implanty zębowe to trwałe zamienniki brakujących zębów, które działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Korony zbudowane na implantach zajmują tyle samo miejsca co zęby własne. Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o dokładnym dopasowaniu i z biegiem czasu stają się częścią jamy ustnej, w niczym nie ustępując naturalnym zębom. Ułatwiają żucie oraz mówienie..

Jak przebiega procedura wszczepiania implantów?

Procedura wszczepiania implantów polega na wkręceniu śruby w kość szczęki poniżej dziąseł. W ciągu kolejnych miesięcy śruba tytanowa łączy się z kością szczęki proces ten nazywamy osseointegracją. Gdy proces ten dobiegnie końca, na śrubie mocuje się koronę protetyczną, tworząc nowy ząb, który wygląda i działa, jak naturalny.

Czy implanty są dla mnie?

Jeśli nie masz wszystkich zębów, implanty mogą być dla ciebie rozwiązaniem idealnym. Ponieważ procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, kandydat musi przede wszystkim posiadać odpowiednią ilość i gęstość kości w szczęce oraz zdrowe dziąsła. Podczas konsultacji, doktor Robert Stencel jest w stanie określić, czy zabieg będzie możliwy. Jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu, doktor Stencel może polecić szereg skutecznych alternatyw, które pomogą zastąpić brakujące zęby.

Jak trwałe są implanty stomatologiczne?

Są bardzo trwałe! 99.3% implantów integruje się z kością, dzięki czemu nasi pacjenci cieszą się nimi dożywotnio.

Implanty linii Ankylos, produkowane przez niemiecką wiodącą firmę Dentsply Friadent, wykonane są z czystego tytanu spełniającego najwyższe standardy jakości. Gwarantujemy dożywonią i wieloletnią dostępnością części i elementów systemu. Zapewnia to pacjentom otrzymanie nowych zębów na całe życie oraz możliwość ewentualnego ich uzupełnienia lub rozbudowy.

System implantów Astra to najnowszy produkt oferowany również przez firmę Dentsply Friadent. Dzięki stożkowemu wierzchołkowi, stomatolog umieszcza wszczep precyzyjnie w każdej pozycji i sytuacji. Zarówno implanty, jak i komponenty, posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Implanty wytwarzane przez szwajcarską firmę Straumann należą do jednych z najczęściej stosowanych na całym świecie. Producent oferuje dwa rodzaje powierzchni – SLA i SLActive, która jako jedyna na świecie posiada właściwości hydrofilne. Gwarancją bezpieczeństwa i doskonałego wyboru są tysiące fachowych publikacji i pozytywnych opinii pacjentów oraz kilkudziesięcioletnie doświadczenie producentów.

Uniwersalne, tytanowe implanty firmy ICX templant zaprojektowane zostały przez niemiecką firmę Medentis GmbH. Osiągają swoją długotrwałość dzięki precyzyjnemu połączeniu stożkowemu, wewnętrznemu hexowi, platform-switchingu i piaskowanej powierzchni implantu. Mkrogwinty zapewniają lepsze utrzymanie poziomu kości korowej i rozłożenie sił powodujących naprężenia i przeciążenia.