02
Implanty zębów / Rodzaje implantów

Implanty zębowe — jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów implantów zębowych. Pacjenci często zastanawiają się, które będą dla nich najodpowiedniejsze i będą im najdłużej służyć. W naszym gabinecie stosujemy i rekomendujemy następujące rodzaje implantów:

Ankylos — są wykonane z tytanu i spełniają najwyższe standardy jakości. Producent gwarantuje dożywotnią dostępność wszystkich elementów systemu, tak by w razie jakichkolwiek nieprawidłowości można było wymienić je na nowe.

Astra — ten rodzaj implantów ma stożkowy wierzchołek, który umożliwia lekarzowi precyzyjne umieszczenie go w pożądanej pozycji. Implanty i komponenty systemu Astra mają dożywotnią gwarancję producenta.   

Straumann — to jedne z najczęściej stosowanych implantów. W przypadku tych wszczepów można wybierać z dwóch rodzajów powierzchni: SLA i SLActive. Doskonałą jakość i bezpieczeństwo tego systemu potwierdzają publikacje medyczne i rekomendacje Pacjentów z całego świata.

ICX – te implanty są niezwykle trwałe, a ich sekretem jest precyzyjne połączenie stożkowe, wewnętrzny hex i zastosowanie technologii platform-switchingu. Powierzchnia implantu ICX jest piaskowana, a mikro gwinty gwarantują lepsze rozłożenie naprężeń i przeciążeń, którym poddawane są zęby.