02
Implanty zębów / Rodzaje implantów

Implanty zębowe – z cyrkonu czy z tytanu?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów implantów stomatologicznych. Nic więc dziwnego, że możesz pogubić się w gąszczu nazw i specyfikacji. Tymczasem najprościej jest podzielić je według materiału, z jakiego zostały wykonane na: implanty cyrkonowe oraz tytanowe. Które z nich są lepsze? Które wybrać? Już odpowiadamy.

Implanty cyrkonowe (ceramiczne)

Implant zęba wykonany z tlenku cyrkonu ma kolor kości słoniowej, dzięki czemu pozostanie niewidoczny nawet w momencie obsunięcia się dziąsła pacjenta. Cyrkon jest wytrzymały i doskonale integruje się z naturalnymi tkankami. Jest jednak stosowany w stomatologii krócej niż tytan. Co więcej, implanty cyrkonowe są mniej stabilne, dlatego w STOMATOLOGII STENCEL postawiliśmy na implanty tytanowe.

Implanty tytanowe

Implant tytanowy ma szary odcień, więc w momencie osunięcia się dziąsła może być widoczny. Takie sytuacje należą jednak do rzadkości! Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że tytan to niezwykle trwały, biokompatybilny materiał, który szybko integruje się z kością i zapewnia najwyższą stabilność – zwycięzca jest dla nas oczywisty. Jeśli implant, który będzie Ci służył przez długie lata i doskonale spełniał funkcje naturalnego zęba, to implant tytanowy!

W naszych gabinetach stosujemy implanty zębów dwóch renomowanych marek:

  • Ankylos – producent zapewnia dożywotnią dostępność wszystkich elementów systemu implantologicznego. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości albo uszkodzisz implant, będzie można łatwo wymienić poszczególne jego części na nowe! Ankylos funkcjonuje w stomatologii już od ponad 30 lat – w tym czasie przeprowadzono wiele badań, potwierdzających jego skuteczność.
  • ICX – to niezwykle trwały system implantologiczny, opracowany według niemiecko-szwajcarskiego know-how. Zastosowano w nim precyzyjne połączenie stożkowe między łącznikiem a implantem, co gwarantuje mikroszczelność i zapobiega stanom zapalnym. Dzięki technologii switchingu tkanki zlokalizowane wokół implantu nie ulegają podrażnieniom mechanicznym i tym, powodowanym przez bakterie. Mikrogwint gwarantuje lepsze rozłożenie naprężeń i przeciążeń, którym każdego dnia poddawane są zęby.

Rodzaje implantów – trudny wybór?

Implanty stomatologiczne to najlepsze z dostępnych rozwiązań w przypadku uzupełnień braków zębowych. Implant odtwarza wszystkie funkcje i wygląda jak naturalny ząb, a w dodatku jest od niego znacznie trwalszy. Decydując się na most protetyczny, godzisz się na ryzyko zaniku kości w jego miejscu. Jeśli jednak zamiast mostu, postawisz na implant masz pewność, że taka sytuacja się nie zdarzy! Implantacja to inwestycja w zdrowie na długie lata!

Implanty stomatologiczne sprawdzą się nie tylko w przypadku uzupełnienia pojedynczego czy kilku zębów. W przypadku bezzębia możemy oprzeć na nich strukturę protetyczną – protezę stałą lub ruchomą. Protezy mocowane na implantach zapewniają maksymalny komfort – nie ma ryzyka, że coś się poluzuje i sprawi, że znajdziesz się w kłopotliwej sytuacji, np. podczas obiadu ze znajomymi.

W zależności od Twoich potrzeb i uwarunkowań anatomicznych, dobieramy rodzaj implantów stomatologicznych, który będzie najlepszy właśnie dla Ciebie! W implantologii niezwykle ważne jest indywidualne podejście, dlatego szczegółowych informacji, udzielamy po przeprowadzonej diagnostyce, w tym tomografii komputerowej. Wówczas wiemy, co możemy Ci zaproponować, by leczenie stomatologiczne było skuteczne i spełniało wszystkie oczekiwania.

Zamiast szukać w Google’u informacji o tym, jakie rodzaje implantów są najlepsze, najlepiej zapytać specjalistę. Zapraszamy na konsultację z implantologiem, który odpowie na Twoje pytania – szybko, rzetelnie i konkretnie. Dzięki temu,będzie Ci łatwiej podjąć decyzję odnośnie do leczenia.