03
Stomatologia / Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja – leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem

Co to jest leczenie kanałowe (endodontyczne)?

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałów zębowych. Leczenie kanałowe polega na usunięciu z kanałów wszelkich bakterii oraz nieodwracalnie chorych nerwów. W trakcie leczenia lekarz stomatolog wypełnia ząb gutaperką, substancją pochodzenia naturalnego. Leczenie kanałowe stosuje się, kiedy ząb reaguje bólem na puknięcie, uległ pęknięciu lub złamaniu bądź różni się barwą od pozostałych zębów.

Kiedy wykonuje się leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe najczęściej wymagane jest przy zaawansowanej próchnicy zębów, zapaleniu miazgi czy urazach zębów. Dzięki bogatemu doświadczeniu nasi lekarze, specjalizujący się w tej dziedzinie, przy zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i sprzętu, w tym mikroskopu stomatologicznego oraz radiowizjografii, potrafią pomóc w najbardziej skomplikowanych przypadkach, takich jak:

 • zakrzywione kanały zębów,
 • niedrożne kanały zębów,
 • złamane narzędzie w kanale zęba,
 • perforacja korzenia zęba,
 • perforacja dna komory zęba,
 • powtórne leczenie kanałowe,
 • dodatkowe kanały w zębie.

Podjęcie tego typu zaawansowanego leczenia kilkakrotnie zwiększa szanse pacjenta na prawidłowe przeleczenie zęba, a tym samym niweluje się ryzyko powikłań (czego skutkiem mogłoby być usunięcie zęba). Przeprowadzone dotychczas badania dowodzą, iż wprowadzenie mikroskopu endodontycznego znacząco zmniejszyło odsetek niepowodzeń leczenia kanałowego.

Naszym pacjentom zapewniamy nie tylko wysoki poziom usług, ale także pewność, że przeprowadzone leczenie przebiegnie prawidłowo. Gwarantuje to wykonywanie zdjęć punktowych RTG przed, w trakcie oraz po zakończeniu leczenia. W STENCEL Stomatologia masz gwarancję skutecznego leczenia endodontycznego pod mikroskopem!

Leczenie kanałowe Chorzów Endodoncja Chorzów Endodoncja Chorzów Śląsk

Leczenie kanałowe zęba 26 przeprowadzone przez  lek. dent. Dominikę Janas-Krzak

Wskazania do leczenia kanałowego zęba

 • nietypowa anatomia zęba,
 • wąskie, zarośnięte (zobliterowane) lub zakrzywione kanały,
 • złamanie narzędzia endodontycznego,
 • perforacja (czyli przebicie ściany korzenia),
 • re-endo (ponowne leczenie kanałowe).

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ZEISS

Posiadamy operacyjny mikroskop Extaro 300 firmy Zeiss, który jest bardzo zaawansowanym technologicznie sprzętem przeznaczonym do precyzyjnego leczenia kanałowego. W STENCEL Stomatologia wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, co gwarantuje bezbolesny zabieg. 

W przypadku leczenia kanałowego ogromne znaczenie ma szczegółowe rozpoznanie struktur korzeniowych, odnalezienie dodatkowych, często niedrożnych kanałów. Przy pomocy mikroskopu lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg z dokładnością niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu metody tradycyjnej. Wszystko to dzieje się w warunkach komfortowych dla pacjenta, dzięki ruchomej końcówce mikroskopu (ruchomość w kilku płaszczyznach) umożliwiającej swobodny dostęp do leczonego zęba.

Leczenie kanałowe Chorzów

Nasi endodonci w klinice Stencel Stomatologia

Cennik leczenia kanałowego (endodoncja)

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Siekacze i kły 900 zł
Przedtrzonowce 1 200 zł
Trzonowce 1 500 zł
Każdy kolejny przeleczony kanał pod mikroskopem 200 zł
Zamknięcie perforacji, open apex, MTA 600 zł
Leczenie zęba przez koronę protetyczną 300 zł

Leczenie kanałowe w Chorzowie

Poszukujesz dentysty w Chorzowie?

Zadzwoń