03
Stomatologia / Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna Chorzów

Zdrowy uśmiech nie zawsze idzie w parze z perfekcyjnym wyglądem. Część osób od urodzenia zmaga się z problemem żółtych, przebarwionych zębów, u innych kłopot ten pojawił się dopiero w późniejszych latach. Przyczyn przebarwień jest wiele, zalicza się do nich np. nieprawidłową dietę, niewłaściwą higienę jamy ustnej, choroby ogólne, zażywanie antybiotyków, czy nałogowe palenie papierosów. Drugim problemem estetycznym jest kształt i ustawienie zębów, które poza estetyką wpływają również na funkcje żucia. 

Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu wybrać odpowiednią metodę poprawy uśmiechu i sprawią, że śnieżnobiały i funkcjonalny uśmiech pozostanie na twarzy pacjenta na długi czas. 

Profesjonalna higienizacja zębów

Zabieg higienizacji zębów wykonywany przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne. Polega na usunięciu złogów kamienia i osadów, które wpływają negatywnie na wygląd oraz zdrowie zębów i dziąseł. Składa się z etapów:

Skaling – podstawowy zabieg, polegający na usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków 

Piaskowanie – zabieg uzupełniający, polegający na usuwaniu przebarwień i osadów za pomocą piaskarki 

Polerowanie – zabieg polegający na wygładzeniu powierzchni szkliwa, co częściowo zapobiega odkładaniu się osadów.

Fluoryzacja – zabezpieczenie szkliwa środkiem zawierającym fluor, w formie pianki, żelu lub lakieru. Stosowany w celu ochrony zębów przed próchnicą oraz zmniejszeniu nadwrażliwości.  Jest to zabieg dodatkowy, jego wykonanie jest dobierane indywidualnie.

Stomatologia estetyczna Śląsk

Wybielanie zębów

W naszej klinice oferujemy innowacyjne metody wybielania zębów, które w krótkim czasie przyniosą oczekiwane efekty. Należą do nich nakładki wybielające oraz wybielanie lampą Beyond

Wybielanie nakładkowe – wybielanie domowe, polega na noszeniu indywidualnie przygotowanych nakładek na dolny i górny łuk zębowy, przez technika dentystycznego na podstawie wycisku wykonanego przez lekarza w gabinecie, z odpowiednią ilością żelu rozjaśniającego. Efekt otrzymujemy po okresie 1-2 tygodni.

Wybielanie lampą Beyond – wybielanie gabinetowe. Żel rozjaśniający nakładany jest bezpośrednio na zęby w gabinecie, następnie aktywowany lampą LED. Zabieg składa się z 1-3 cykli po 15 minut, w zależności od potrzeb. Efekt otrzymujemy w dniu zabiegu. 

Wybielanie zębów martwych, stosowane w przypadku zębów po leczeniu kanałowym, które wymagają wybielania nie tylko zewnętrznych tkanek.

Stomatologia estetyczna Chorzów Śląsk

Estetyczna odbudowa kompozytowa

W przypadku ubytków próchnicowych, pęknięć i ukruszeń zębów, wykonywane przede wszystkim ze względów zdrowotnych, ale również estetycznych, są odbudowy kompozytowe. 

BONDING

Oprócz odbudowy ubytków próchnicowych i uszkodzeń zębów, w celu poprawy kształtu oraz wyrównania zębów przednich wykonujemy bonding zębów. Zabieg ten pozwala na zamknięcie diastemy, usunięcie szpar miedzy zębami, niewielkich wad oraz zamaskowanie przebarwień szkliwa, bez lub przy minimalnej ingerencji w tkanki zęba.

Piękny nowy uśmiech uzyskany na jednej wizycie – jest to odpowiednia alternatywa dla Pacjentów oczekujących uzyskania szybkiego efektu estetycznego, bez wykonywania protetyki wymagającej współpracy z laboratorium protetycznym, przy niższych kosztach.

Licówki porcelanowe

Dużo trwalszą metodą poprawy uśmiechu, bez konieczności długotrwałego leczenia ortodontycznego (w większości przypadków), jest odbudowa zębów za pomocą licówek porcelanowych. Charakteryzują się one doskonałą estetyką, wymagają opracowania powierzchni wargowej lub policzkowej zęba jedynie w obrębie szkliwa. Stosowane w przypadku uzupełnienia odłamanych brzegów siecznych, zamknięcia szpar pomiędzy zębami, zmiany ich kształtu oraz barwy. 

Korony pełnoceramiczne

Korona jest uzupełnieniem protetycznym, częściowo lub całkowicie pokrywającą filar zęba. Odtwarza utracony na skutek chorób lub urazów kształt anatomiczny oraz funkcje zęba. Jest to najbardziej inwazyjna w tkanki zęba metoda poprawy estetyki uśmiechu.

W przypadku pojedynczych braków zębowych, możliwe jest wykonanie mostu pełnoceramicznego, będącego połączonymi ze sobą 3 lub więcej koronami. 

Korony cyrkonowe na implantach 

W przypadku całkowitej utraty zęba w odcinku przednim oferujemy odbudowę braku bez ingerencji w zdrowe zęby sąsiednie za pomocą implantów zębowych. 

Implant zębowy jest śrubą wykonaną z tytanu, pełniącą funkcję korzenia zęba, utrzymującą całą odbudowę protetyczną. Ważnym elementem w konstrukcji całej odbudowy protetycznej na implantach jest łącznik, czyli element łączący implant z korona. Posiadamy w naszej ofercie łączniki indywidualne zapewniające najwyższą estetykę pracy, eliminujące występowanie szarych przebarwień okolicy kieszonki dziąsłowej

  • anodowane – złote
  • cyrkonowe – białe 

ZOBACZ TAKŻE: METAMORFOZY   

Invisalign

Invisalign to system nakładek ortodontycznych, które umożliwiają korygowanie niewłaściwego ustawienia zębów, w niezwykle komfortowy dla Pacjenta sposób. Alignery są wykonane z transparentnego tworzywa, dzięki czemu tego rodzaju aparat jest niemal niewidoczny. Invisalign gwarantuje zupełnie nową jakość leczenia ortodontycznego. Jest doskonałym wyborem dla Pacjentów, którzy na co dzień żyją aktywnie oraz tych, którzy nie chcą (lub z różnych względów nie mogą) pozwolić sobie na tak widoczną ingerencję w swój wygląd, jaką jest noszenie na zębach tradycyjnego aparatu.

Stomatologia estetyczna Chorzów

ZOBACZ TAKŻE: RODZAJE APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

Zapraszamy do umówienia się na konsultację z jednym z naszych specjalistów.

Stomatologia estetyczna na Śląsku

Poszukujesz dobrego stomatologa w Chorzowie? Chcesz poprawić wygląd uzębienia?

Zadzwoń