03
Stomatologia / RTG

Dobrej jakości zdjęcie rentgenowskie zębów i kości pozwala ocenić stan poszczególnych zębów, tkanek kostnych oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Na zdjęciu rentgenowskim widoczne są korzenie, kanały korzeniowe oraz zmiany zapalne w kościach, czego nie widać gołym okiem. Badania radiologiczne są źródłem wielu cennych informacji, niezbędnych do prawidłowej diagnostyki i ułożenia planu leczenia przez stomatologa. Również przed usunięciem zęba lub podczas leczenia kanałowego niezbędne jest wykonanie rentgena w celu przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu.

W naszej klinice dysponujemy samodzielną Pracownią RTG wyposażoną w najwyższej klasy urządzenia i zaawansowany technologicznie tomograf Carestream 9000 3D firmy Kodak. Wykonujemy tomografię komputerową, zdjęcia cefalometryczne, panoramiczne oraz zdjęcia wewnątrzustne punktowe – pojedynczego zęba.

Decydując się na badanie RTG, nie musisz się wcześniej rejestrować. Możesz wykonać je w dowolnej chwili,
a zdjęcie otrzymasz już w kilka minut. Nasi pacjenci otrzymują od nas płytę CD, na której znajduje się oryginał badania oraz oprogramowanie niezbędne do jego odczytu. Dodatkowo przekazujemy również zalaminowany wydruk laserowy, który pacjenci mogą przekazać swojemu lekarzowi w celu szybszej diagnostyki. Badanie zapisane na CD można wielokrotnie odtwarzać i archiwizować bez obawy o utratę jakości zdjęcia.

Nasza placówka spełnia polskie oraz europejskie normy jakości, przy zachowaniu najbardziej restrykcyjnych zasad ochrony radiologicznej badanych pacjentów. Tomograf, który wykorzystujemy cechuje się niską dawką promieniowania, obrazowaniem 3D, doskonałą jakością i szybkością obsługi.