09
METAMORFOZY / Korony – mosty – licówki

PACJENTKA, 41 LAT

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu po urazie, w wyniku którego straciła przednie zęby i do tej pory nosiła protezę częściową uzupełniającą przedni odcinek. W dolnym łuku usunęliśmy przetrwałe zęby mleczne d.31 i 41, oszlifowaliśmy filary i przeszliśmy do pełnej diagnostyki projektu nowego uśmiechu. Nowe mosty w obu łukach od czwórki do czwórki zostały cyfrowo zaprojektowane w CAD/CAM. Pacjentka zdecydowała się na rozwiązanie w koronach porcelanowych na podbudowie metalowej.

Leczenie przeprowadził lek. dent. Krzysztof Pluta we współpracy z WieczorekLab.


ZAKRES PRACYKORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE METALOWEJ

 

PACJENT, 45 LAT

U Pacjenta brak zęba d.22 uzupełniono koroną cyrkonową i indywidualnie frezowanym łączniku cyrkonowym na implancie Ankylos. Brak zęba d.14 odbudowano mostem cyrkonowym na filarach zębów d.15 i d.13. Resztę zębów w odcinku d.12-25 odbudowano koronami cyrkonowymi. Dolne braki skrzydłowe uzupełniono również koronami cyrkonowymi na indywidualnie frezowanych łącznikach cyrkonowych na implantach Ankylos. Jesienią ruszają prace nad dolnym odcinkiem estetycznym.

Leczenie przeprowadził dr n. med. Robert Stencel we współpracy z WieczorekLab.


ZAKRES PRACY: SYSTEM PREMIUM ANKYLOS, KORONY CYRKONOWE NA IMPLANTACH, INDYWIDUALNE ŁĄCZNIKI

 

PACJENTKA, 31 LAT

Pacjentka zgłosiła się ze złamaną koroną d.11. Po wykonaniu tomografii komputerowej d.11 i 12 zostały zakwalifikowane do usunięcia. Ze względu na brak możliwości wykonania natychmiastowej implantacji Pacjentka zdecydowała się na wykonanie mostu pełnoceramicznego sięgającego od prawej trójki do lewej dwójki (d.13 – 22).

Leczenie przeprowadził dr n. med. Robert Stencel we współpracy z WieczorekLab.


ZAKRES PRACYKORONY PEŁNOCERAMICZNE

 

PACJENTKA, 41 LAT

W pierwszym etapie prac nad nowym uśmiechem Pacjentki wymieniono most d.11-23 z dowieszką d.24. Brak skrzydłowy w drugiej ćwiartce uzupełniono koronami cyrkonowymi oraz implantami z indywidualnie frezowanymi łącznikami, Brak zęba d.16 uzupełniono przęsłem mostu cyrkonowego na filarach d.17-15. Reszta zębów w odcinku d.14-23 odbudowana została kronami cyrkonowymi.

Leczenie przeprowadził dr n. med. Robert Stencel we współpracy z WieczorekLab.


ZAKRES PRACY: KORONY CYRKONOWE NA IMPLANTACH, SYSTEM PREMIUM ANKYLOS, INDYWIDUALNE ŁĄCZNIKI   

 

PACJENTKA, 52 LATA

Zakres pracy nad nowym uśmiechem Pacjentki obejmował górny i dolny łuk. W pierwszym etapie oszlifowano filary zębów oraz zaprojektowano korony tymczasowe. Efekt widoczny na zdjęciu, to korony porcelanowe na podbudowie metalowej, które uzupełniają odcinek od szóstki do szóstki, tworząc piękną linię uśmiechu.

Leczenie przeprowadził dr n. med. Robert Stencel we współpracy z WieczorekLab.


ZAKRES PRACY: KORONY PORCELANOWE NA PODBUDOWIE METALOWEJ