Dentysta - Stomatolog
Dziś czynne w godzinach
od 08:00 do 22:00
ul. Karpińskiego 3, 41-500 Chorzów

Miniimplanty

System miniimplantów to doskonała propozycja dla tych z Państwa, którzy borykają się z niewłaściwie dobranymi protezami, a pragną cieszyć się trwałą i – przede wszystkim – doskonale dobraną protezą oraz prowadzić taki styl życia, do jakiego Państwo przywykli.

Poniżej prezentujemy charakterystykę i niewątpliwe plusy miniimplantów.

  • • Dzięki mniejszej średnicy miniimplanty MDI dobrze nadają się do stosowania w atroficznej kości, często bez potrzeby przeszczepu kości. Jeden zabieg powinien wystarczyć do uzyskania długoczasowej stabilizacji protez, prowadząc do znaczącej poprawy jakości życia pacjenta.
  • • Implanty MDI 3M ESPE są bardzo małe, a śruby z biokompatybilnego stopu tytanu umieszcza się w kości za pomocą minimalnie inwazyjnej procedury. W żuchwie zazwyczaj możliwe jest natychmiastowe obciążenie. Główka implantu ma kształt kuli i utrzymuje protezę dzięki gumowym O-ringom. O-ring zatrzaskuje się wokół główki implantu wtedy, kiedy proteza umieszczona jest na miejscu i utrzymywana jest z odpowiednią siłą. Utrzymanie protezy daje elastyczność w kierunku pionowym i przeciwdziała naturalnym siłom podnoszącym.