Anna Wieczorek
Zespół / Higienistka Anna Wieczorek

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, lic. zdrowia publicznego, ręce zespołu Invisalign w naszej klinice.

Dyplom higienistki stomatologicznej uzyskała w 2015 roku. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie specjalność z higieny dentystycznej obroniła pracą licencjacką związaną z leczeniem ortodontycznym pacjentów. Od początku kariery zawodowej, oprócz pracy związanej z higieną, rozwija się w ortodoncji. Pracuje z lekarzem ortodontą równolegle na 2 fotelach, usprawniając tym samym proces leczenia. Od 2018 roku bierze czynny udział w leczeniu pacjentów alignerami. Uwielbia pracę z pacjentem. Jest źródłem wszelkich informacji dotyczących leczenia ortodontycznego, zarówno od strony merytorycznej jak i praktycznej- chętnie dzieli się własnymi odczuciami i przeżyciami jako pacjent ortodontyczny. Chętnie wyjaśnia wszelkie kwestie i doradza w rozterkach związanych z leczeniem.

W naszej klinice ściśle współpracuje z lek. dent. Maciejem Dąbałą przy leczeniu pacjentów nakładkami Invisalign. Spotkacie się z nią na wizytach:

  • diagnostycznych (wykonuje skany 3d, fotografie zewnątrz- i wewnątrzustne, omawia wstępne komputerowe wizualizacje Invisalign, w razie potrzeby kieruje na wizyty higienizacyjne)
  • rozpoczynających leczenie (zajmuje się przyklejaniem attachementów, przekazuje pełny instruktaż po założeniu nakładek),
  • kontrolnych (przykleja niezbędne dodatkowe elementy zaordynowane przez lekarza, tłumaczy jak z nich korzystać),
  • awaryjnych (naprawia wszelkie usterki),
  • oddania dodatkowych nakładek (wymienia attachementy),
  • kończących leczenia (zdejmuje attachemnty przywracając zębom ich naturalną gładkość, tłumaczy zasady użytkowania retencji).