03
Stomatologia / Analgosedacja

Analgosedacja jest jedną z najnowocześniejszych form znieczulenia. Polega na jednoczesnym podaniu pacjentowi leków usypiających, znieczulających oraz zwiotczających mięśnie. Cały proces przebiega dożylnie i bezboleśnie. Dodatkowo poprzez nos pacjent otrzymuje tlen, którego zadaniem jest polepszenie parametrów krwi przed podaniem środka ze znieczuleniem.

Znieczulenie czasowo eliminuje ból oraz wyłącza świadomość pacjenta. Zalecane jest dla osób czujących dyskomfort podczas leczenia, cierpiących na dentofobię. Dzięki zastosowaniu tej metody nasz pacjent poczuje odprężenie i ulgę.

Jedną z grup pacjentów, dla których narkoza jest idealnym środkiem, są dzieci 2–3-letnie, mające rozległą próchnicę. Takie dzieci są jeszcze za małe na współpracę ze stomatologiem, a tym bardziej nie są w stanie wytrzymać na fotelu dłużej niż kilka sekund.

W naszej klinice posiadamy zarówno niezbędny sprzęt anestezjologiczny, jak i doświadczony personel medyczny. Dzięki czemu wykonujemy znieczulenie w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Podczas trwania całego procesu stale monitorujemy parametry życiowe naszego pacjenta: ciśnienie, tętno oraz zawartość tlenu we krwi tętniczej.

Po każdym zabiegu nasi pacjenci mają zapewnioną specjalistyczną opiekę. Powrót do domu, przy pomocy osoby towarzyszącej, możliwy jest dopiero po ustabilizowaniu się wszystkich funkcji życiowych organizmu.