Dentysta - Stomatolog
Dziś czynne w godzinach
od 08:00 do 22:00
ul. Karpińskiego 3, 41-500 Chorzów

lek. dent. Robert Stencel, właściciel klinikiStudia stomatologiczne ukończył w 2007 roku na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Staż podyplomowy odbył pod okiem doświadczonego i znanego chirurga stomatologicznego, dr Adama Kanasa. Był to okres, w którym poznał bardzo dużo metod leczenia chirurgicznego i wykonał setki zabiegów. Po stażu postawił na rozwój swoich umiejetności, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych. Równolegle rozwijał własną klinikę.

Specjalizuje się w dziedzinach, które uwielbia i którym poświęca wiekszość czasu zawodowego i prywatnego:

  • • chirurgii stomatologicznej,
  • • implantologii,
  • • protetyce na implantach,
  • • protetyce ceramicznej (cyrkonowej, tłoczonej i licówkach). 

Jego umiejętności i wiedza gwarantują komfortowe, bezbolesne i efektywne leczenie. Wykonuje zabiegi w trudnych warunkach anatomicznych, gdzie wymagane jest odtworzenie kości z myślą o przyszłych implantach.

W zakresie leczenia schorzeń z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej oraz laryngologii klinika współpracuje z renomowanym prywatnym szpitalem w Katowicach.

Standardem postepowania chirurgicznego lek. dent. Roberta Stencla jest praca w powiększeniu, dzięki czemu jest w stanie jeszcze precyzyjniej przeprowadzić zabiegi.
Jego filozofią jest zachowanie najwyższej jakości usług stomatologicznych opartych na ogólnoświatowych trendach, z zachowaniem umiarkowanej polityki cenowej oraz leczenie bez bólu w każdej procedurze stomatologicznej. Dlatego korzysta ze wszystkich dostępnych metod znieczuleń miejscowych i ogólnych, dzięki czemu może zapewnić pacjentów, że po skorzystaniu z usług kliniki stomatologii Stencel strach przed dentystą bedzie tylko niemiłym wspomnieniem z dzieciństwa.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) i Niemieckiego Stowarzyszenia Implantologicznego (DGOI).
Znajomość języków – niemieckiego i angielskiego – umożliwia mu leczenie pacjentów z całej Europy.