Dentysta - Stomatolog
Dziś czynne w godzinach
od 08:00 do 22:00
ul. Karpińskiego 3, 41-500 Chorzów

FAQ

Implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej innowacyjnych i rewolucyjnych zabiegów z dziedziny stomatologii. Umożliwiają zastąpienie brakujących zębów sztucznymi, które wyglądają, zachowują się i działają, jak prawdziwe. A najlepsze jest to, że są trwałe. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów stomatologicznych. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji lub umówić się na konsultację implantologiczną, prosimy o kontakt z doktorem Robertem Stenclem.

 

Czym są implanty?

Implanty to sztuczne zęby mające z biegiem czasu stać się częścią jamy ustnej i działać tak samo, jak prawdziwe. Wykonane ze sztucznego tytanowego korzenia i korony dentystycznej, implanty mogą być wykorzystywane do zastąpienia jednego lub większej liczby brakujących zębów. Mogą one również działać jako wsparcie dla mostów i protez całkowitych lub częściowych. Implanty stomatologiczne charakteryzują się komfortem użytkowania, funkcjonalnością, estetyką i trwałością.

 

Dlaczego implanty są lepsze od tradycyjnych protez?

Choć tradycyjne protezy mają pewne zalety, ich użytkownicy mogą mieć problemy między innymi z ich słabą stabilnością w jamie ustnej. Protezy częściowe i całkowite są duże i czasami ciężko się do nich przyzwyczaić. Implanty zębowe to trwałe zamienniki brakujących zębów, które działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Korony zbudowane na implantach zajmują tyle samo miejsca co zęby własne. Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o dokładnym dopasowaniu i z biegiem czasu stają się częścią jamy ustnej, w niczym nie ustępując naturalnym zębom. Ułatwiają żucie oraz mówienie..

 

Jak przebiega procedura wszczepiania implantów?

Procedura wszczepiania implantów polega na wkręceniu śruby w kość szczęki poniżej dziąseł. W ciągu kolejnych miesięcy śruba tytanowa łączy się z kością szczęki proces ten nazywamy osseointegracją. Gdy proces ten dobiegnie końca, do śruby zostanie przymocowana korona protetyczna, tworząc nowy ząb, który wygląda i działa, jak naturalny.

 

Czy implanty są dla mnie?

Jeśli nie masz wszystkich zębów, implanty mogą być dla ciebie rozwiązaniem idealnym. Ponieważ procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, kandydat musi posiadać odpowiednią ilość i gęstość kości w szczęce oraz zdrowe dziąsła. Podczas konsultacji, doktor Robert Stencel jest w stanie określić, czy zabieg będzie możliwy. Jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu, doktor Stencel może polecić szereg skutecznych alternatyw, które pomogą zastąpić brakujące zęby.

 

Jak trwałe są implanty stomatologiczne?

Są bardzo trwałe!  99.3% implantów integruje się z kością, dzięki czemu nasi pacjenci cieszą się nimi dożywotnio.