Dentysta - Stomatolog
Dziś czynne w godzinach
od 08:00 do 22:00
ul. Karpińskiego 3, 41-500 Chorzów

Mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg od lat wykorzystywany w medycynie estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiednio dobranych substancji medycznych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub z defektem kosmetycznym.

Zabiegi mezoterapii igłowej mają charakter nieinwazyjny, a co najważniejsze – nie ograniczają aktywności zawodowej klienta. Profilaktyczne wykonywanie zabiegów mezoterapii można rozpocząć już od 25. roku życia. Odpowiednio dobrane kompozycje składników mają na celu zapewnienie optymalnych efektów w zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent.
Mezoterapia jest doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry. Ostrzykiwanie można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie i innych częściach ciała. W celu uzyskania najlepszego efektu mezoterapia igłowa powinna być powtarzana niejednokrotnie w kilku seriach. 

Przebieg zabiegu

 • Zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz, który ręcznie, za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły, wprowadza stosowne substancje. W mezoterapii używane są gotowe produkty, zamknięte w sterylnych ampułkach.

 • Aby zminimalizować negatywne odczucia, iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą. Czas utrzymywania się śladów zależy od rodzaju preparatu, trwa od 6 do 72 godzin.

 • Nakłucia są bezbolesne. Jeśli jednak pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak.

  Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane.


Restylane Skinboosters - najlepsze marki dla naszych pacjentów

W zależności od wieku i stanu skóry pacjenta, dobieramy odpowiedni produkt. Najważniejsze, że poruszamy się tylko w obrębie najlepszych i renomowanych marek.

Restylane Vital

To łagodny żel, stosowany do rewitalizacji dojrzałej skóry, noszącej wyraźne oznaki fotouszkodzenia. Preparat delikatnie wygładza skórę i sprawia, że wygląda zdrowo. Może być stosowany do skóry twarzy i całego ciała.

Restylane Vital Light

To preparat dedykowany do rewitalizacji skóry bez wyraźnych oznak fotouszkodzenia. Jest przeznaczony do stosowania na wrażliwych obszarach ciała, takich jak szyja, dekolt i dłonie.

Rekomendowana seria trzech zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych zapewnia spektakularne efekty estetyczne:

 • odbudowę struktury skóry
 • wzrost elastyczności skóry
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry
 • długotrwały efekt rewitalizacji
 • promienny wygląd i regenerację skóry dzień po dniu