Dentysta - Stomatolog
Dziś czynne w godzinach
od 08:00 do 22:00
ul. Karpińskiego 3, 41-500 Chorzów

Invisalign

Co to jest Invisalign?

Aparat Invisalign to najnowocześniejszy model aparatu ortodontycznego. Te przezroczyste silikonowe nakładki są nie tylko komfortowe i skuteczne, ale przede wszystkim niewidoczne na zębach. Przed przystąpieniem do leczenia aparatem Invisalign wykonywana jest komputerowa wizualizacja 3D, dzięki której pacjent może zobaczyć przewidywany efekt końcowy. Przygotowywany jest również indywidualny plan leczenia i określana jest długość leczenia. Aparaty Invisalign dostosowane są do kształtu uzębienia pacjenta - na podstawie odcisku zębów wykonywany jest zestaw indywidualnych alignerów.

 


Jak działa Invisalign?

Indywidualnie dopasowane alignery Invisalign korygują krzywy zgryz, wywierając na zębach kontrolowany nacisk. Każdego dnia poszczególne zęby przemieszczają się w pożądanym kierunku poprzez odpowiednią siłę nacisku i odpowiednią ilość czasu. Co dwa tygodnie alignery wymieniane są na nowe. Są one nieznacznie modyfikowane i dopasowywane do obecnego rozmieszczenia zębów.

Jak długo trwa leczenie metodą Invisalign?

Kolejną zaletą korzystania z aparatów Invisalign jest krótki czas leczenia – wystarczy kilka miesięcy, by pacjent mógł cieszyć się prostymi zębami i ładnym uśmiechem. Zęby przesuwają się przez cały czas trwania leczenia, stopniowo w kierunku ostatecznej, prognozowanej pozycji. Całkowity czas leczenia zależy od wady zgryzu pacjenta. Zwykle wynosi on od 9 do 18 miesięcy.

Jak używać alignerów Invisalign?

Alignery Invisalign wykonywane są z trwałego, termoplastycznego silikonu. Są niewidoczne na zębach, co sprawia, że pacjent może czuć się niezwykle komfortowo. Wystarczy nałożyć je na zęby, by zaczęły one korygować nieprawidłowy zgryz. Nakładki należy nosić przez cały okres leczenia. Wyjątkiem jest pora spożywania posiłków oraz czyszczenia zębów i aparatu.


 
Już ponad 4 miliony pacjentów na całym świecie skorzystało z tej innowacyjnej metody.